Безфосфатна побутова хімія – чому зупинитися краще на ній?

Чому в побутовій хімії часто використовують фосфати?

фосфатна хімія наслідки Фосфор, як правило, у вигляді фосфатів, історично був одним з основних інгредієнтів в миючих засобах. У миючих засобах фосфати слугували «основою» для підвищення ефективності цих засобів. «Основи», такі як STPP, важливі для процесу очищення, так як вони допомагають видалити бруд з одягу і звести до мінімуму мильний залишок (його можна помітити у вигляді брудного кільця на бортах тазика або пральної машини). Потреба в них для побутової хімії важлива там, де вода у водопроводах є «твердою», і містить іони кальцію і магнію, оскільки «основи» не заважають цим іонам проводити процес очищення.

Чому кращий вибір - безфосфатна побутова хімія?

Як уже згадувалося, в миючих засобах фосфати були популярні з-за їх чудових чистячих властивостей. Проте, їх сильні очищаючі властивості затьмарюються, згідно з останніми дослідженнями, негативними наслідками для шкіри людини. Особливо це позначається на маленьких дітях і їх ніжній шкірі! Дитяча шкіра, хоч і служить для захисту, але не володіє поки тими властивостями, які притаманні дорослій. Так що не рідкісні випадки появи роздратування, висипань або алергії у дітей, які носять речі, випрані фосфатним порошком. Тому так рекомендується застосовувати саме безфосфатний порошок/гель для прання дитячих речей або, наприклад, саме звичайне господарське мило, яке містить виключно натуральні складові.

Наслідки застосування фосфатних хімії для екології

фосфатная хіміяКрім цього, фосфатна побутова хімія шкідливо впливає на річки, озера, струмки і інші прісні води. Рівень фосфатів в прісних водоймах підвищуються в результаті скидання в них міських і побутових стічних вод. Хоча, за своєю природою, фосфати і є важливою живильною речовиною для рослин, перевищення їх нормального рівня веде до різко негативних наслідків. Вони руйнують природну флору озера, струмків або інших прісноводних об'єктів. Це трапляється в результаті багаторазового посилення росту водоростей. Напевно, Ви не раз помічали раніше чисті, а нині «квітучі» і мутно-зелені води улюбленого озера або річки?

Цей додатковий ріст водоростей не тільки виглядає непривабливо, але і створює огидний запах води і робить її непридатною для плавання. Збільшення ціни питної води внаслідок подорожчання її фільтрації, її неприємний запах та смак, загибель риби та іншої фауни водойму - все це один з наслідків застосування фосфатної хімії. В кінцевому підсумку, колись чудове озеро, майже за кілька років, може перетвориться в огидне болото.

Що ж робити? Чи можливо з цим боротися?

Взявши до уваги ці шкідливі наслідки, у багатьох західних країнах (США, Європейський союз, Канада, Японія) прийняли ряд законів, що обмежують або забороняють використання фосфатів при виготовленні пральних порошків та іншої побутової хімії.

В Україні безфосфатна побутова хімія тільки починає входити в будинки споживачів і поступово завойовувати популярність - саме такий і є вся серія Джерелія OSELYA. Безфосфатний пральний порошок для дітей (або гель) став відмінним замінником господарському милу. Чистячі засоби на основі натуральних яблучних і лимонних кислот чудово замінюють важкі хімічні сполуки, що завдають шкоди шкірі. І найважливіше - вони не шкодять навколишньому середовищу!

Залишити відповідь

0